Strefa mieszkańca już działa!

Nowe narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami poszczególnych...
czytaj wiecej »

Poznań, Szamarzewskiego 13/15

Poznań, Szamarzewskiego 13/15

Rozpoczęcie inwestycji: Zakończenie realizacji:

Olbrzymia kamienica w sercu Jeżyc, ostawiona zabezpieczającymi rusztowaniami kryjącymi przepiękną, aczkolwiek zniszczoną elewacją zdobną w aniołki i ryzality. To była skala, której do tej pory nie ćwiczyliśmy. Cztery klatki schodowe, dwa podwórka, 2800 m2 mieszkań i sklepów. Kamienica zniszczona i wyeksploatowana. Podjęliśmy się koordynacji prac remontowych i modernizacyjnych oraz przebudowy i modernizacji. 


Co zrobiliśmy?

 • W trybie ugód i porozumień w ciągu pół roku wyprowadziliśmy z kamienicy dotychczasowych lokatorów (12 rodzin) - część mieszka do dzisiaj, zajmując zmodernizowane mieszkania na nowych warunkach najmu.
 • Przygotowaliśmy projekt modernizacji i rewitalizacji nieruchomości. Projekt łączący stare elementy i walory zabytkowej kamienicy z nowym spojrzeniem i wprowadzeniem nowoczesnych elementów wykończeniowych.
 • Opracowaliśmy projekt aranżacji podwórka z planem sposobu wykorzystania poszczególnych ich części, tak aby wewnętrzne dziedzińce były miejscem odpoczynku i zapewniały spokój i poczucie bezpieczeństwa swoim mieszkańcom.
 • Projekt oświetlenia zewnętrznego oraz przejazdów dał efekt , który budzi podziw i uznanie wielu oglądających tę realizację.
 • Przeprowadziliśmy remont części wspólnych w zakresie: tynki na elewacjach i klatkach schodowych, wymiana WLZ-ów, wymiana wszystkich instalacji na nowe modernizacja systemu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepła wodę – instalacja węzła sieci miejskiej, wymiana zużytej stolarki drzwiowej i rewitalizacja elementów, które zachowują dawny klimat kamienic z początku wieku.
 • Koordynowaliśmy wszystkie prace wykonawcze w nieruchomości, które były zlecane oddzielny firmom (doradzaliśmy ich wybór).
 • Uczestniczyliśmy w całym procesie budowlanym (modernizacja oznaczała bowiem prace budowlane), rozwiązując liczne powstałe w tym czasie problemy, związane często z wiekiem kamienicy, np. wzmacnianie elementów konstrukcyjnych w piwnicach, nowe projekty instalacji elektrycznych zmieniających zapotrzebowanie mocy w nowopowstałych lokalach, wynegocjowanie z Dalkia SA rozbudowę sieci i doprowadzenie nitki zasilającej do kamienicy, izolacja fundamentów , w 60% restauracja stolarki schodowej z wymianą zużytych elementów oraz odtworzenie według oryginalnych wzorów elementów wykończeniowych
 • Dokonaliśmy podziału nieruchomości i uzyskaliśmy odpowiednie zaświadczenia do wydzielenia samodzielnych lokali. Przed podziałem w kamienicy znajdowało się 40 mieszkań, po rewitalizacji 52
 • Zajęliśmy się opracowaniem kampanii promocyjnej oraz strategii sprzedaży oraz samą sprzedażą mieszkań i sklepów powstałych na skutek podziału.
 • Opracowaliśmy również strategię sprzedaży miejsc postojowych.
 • Budynek został przygotowany do oddania do użytkowania.
 • Zawiązaliśmy wspólnotę mieszkaniową.
 • Zostaliśmy zarządcami wspólnoty, wszak nikt nie znał tej nieruchomości lepiej od nas…

Wygląd nieruchomości przed remontem i modernizacją:

przed przed

Obecny wygląd nieruchomości:

przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed

Efekt?

Nowe tynki z odtworzeniem unikatowych, zabytkowych szczegółów elewacji, odnowione klatki schodowe wraz z odrestaurowaniem oryginalnej stolarki drzwiowej i schodów, nowe instalacje i wprowadzenie ciepła systemowego sprawiły, że kamienica zachwyca odkrytym pięknem oraz wyjątkowym charakterem i klimatem. Zapraszamy!

Planujesz modernizację lub rewitalizację budynku? Skorzystaj z pomocy fachowców, nim pobierzesz naukę na… własnych błędach. Sprawdź, czy stać Cię na odrzucenie naszej oferty .

szukaj nieruchomosci Szukasz nieruchomości
zarzadzaj nieruchomoscia Posiadasz nieruchomość
strefa mieszkanca Strefa mieszkańca
wsparcie biznesu Wsparcie biznesu
A gdy już nabędziesz wymarzoną nieruchomość, sprawdź, czy przypadkiem też nie możemy Ci w czymś pomóc lub w czymś Ciebie wyręczyć!