Strefa mieszkańca już działa!

Nowe narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami poszczególnych...
czytaj wiecej »

Poznań, ul Głogowska 173

Poznań, ul Głogowska 173

Rozpoczęcie inwestycji: Zakończenie realizacji:

Położona tuż przy Wiadukcie Górczyńskim kamienica nie zachwycała wyglądem i nie była obiektem pożądań lokatorów, jej piękna i potencjału można się było jedynie domyślać. Odnowienie elewacji, zmodernizowanie instalacji i nowy podział funkcjonalny mieszkań sprawiły, że ta kamieniczka stała się miejscem bardzo klimatycznym, łączącym walory mieszkania w starej kamienicy i współczesnej infrastruktury. Stare balustrady, nowe okna, oryginalna klatka schodowa, drzwi wejściowe do mieszkań z atestami – nowe i stare, klimat i funkcjonalność – to potrafimy wydobywać ze starych, zaniedbanych budynków. 

Co zrobiliśmy?

 • W trybie ugód i porozumień w ciągu pół roku wyprowadziliśmy z kamienicy dotychczasowych lokatorów (6 rodzin).
 • Przygotowaliśmy projekt modernizacji i rewitalizacji, uzyskaliśmy m.in. pozwolenia na zainstalowanie kotłowni gazowej dwufunkcyjnej zaopatrującej całą kamienicę w ciepłą wodę i centralne ogrzewanie.
 • Przeprowadziliśmy remont części wspólnych w zakresie: tynki na elewacjach i klatkach schodowych, wymiana WLZ-ów, wymiana wszystkich instalacji na nowe, modernizacja systemu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepła.
 • Koordynowaliśmy wszystkie prace wykonawcze w nieruchomości, które były zlecane oddzielny firmom (doradzaliśmy ich wybór).
 • Uczestniczyliśmy w całym procesie budowlanym (modernizacja oznaczała bowiem prace budowlane), rozwiązując liczne powstałe w tym czasie problemy, związane często z wiekiem kamienicy, np. wzmacnianie stropów, zmiana układu funkcjonalnego mieszkań, wymiana rozdziałów poziomych i przyłączy przebiegających w ulicy – by wymienić tylko kilka....
 • Dokonaliśmy podziału nieruchomości i uzyskaliśmy odpowiednie zaświadczenia do wydzielenia samodzielnych lokali. Przed podziałem w kamienicy znajdowało się 8 mieszkań, po rewitalizacji 14 i dwa sklepy.
 • Zajęliśmy się sprzedażą nieruchomości lokalowych powstałych na skutek podziału.
 • Sprzedaliśmy również sklepy.
 • Budynek został przygotowany do oddania do użytkowania.
 • Zawiązaliśmy wspólnotę mieszkaniową.
 • Zostaliśmy zarządcami wspólnoty, wszak nikt nie znał tej nieruchomości lepiej od nas…

Wygląd nieruchomości przed remontem i modernizacją:

Obecny wygląd nieruchomości:

przed

Efekt?

Zobaczysz go przy ul. Głogowskiej 173. Zrewitalizowana nieruchomość nadal prezentuje się wyśmienicie.

Planujesz modernizację lub rewitalizację budynku? Skorzystaj z pomocy fachowców, nim pobierzesz naukę na… własnych błędach. Sprawdź, czy stać Cię na odrzucenie naszej oferty .

szukaj nieruchomosci Szukasz nieruchomości
zarzadzaj nieruchomoscia Posiadasz nieruchomość
strefa mieszkanca Strefa mieszkańca
wsparcie biznesu Wsparcie biznesu
A gdy już nabędziesz wymarzoną nieruchomość, sprawdź, czy przypadkiem też nie możemy Ci w czymś pomóc lub w czymś Ciebie wyręczyć!