Strefa mieszkańca już działa!

Nowe narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami poszczególnych...
czytaj wiecej »

Poznań, ul. Mottego 3

Poznań, ul. Mottego 3

Rozpoczęcie inwestycji: 01-08-2009 Zakończenie realizacji: 01-12-2010

Inwestor postawił przed nami cel: nabyta przez niego zabytkowa, ponad 100-letnia kamienica miała odżyć i stać się pożądanym miejscem zamieszkania dla większej liczby nowych lokatorów. Jednak najpierw trzeba było rozwiązać umowy z dotychczasowymi najemcami – mieszkańcami kamienicy i przebrnąć przez formalności…

Co zrobiliśmy?

 • W trybie ugód i porozumień w ciągu roku wyprowadziliśmy z kamienicy prawie wszystkich dotychczasowych lokatorów (10 rodzin), część pozostała i mieszka do dzisiaj w wyremontowanej kamienicy na nowych umowach najmu.
 • Przygotowaliśmy projekt modernizacji i uzyskaliśmy wszelkie konieczne zezwolenia na jego wdrożenie (w tym uzgodnienia z konserwatorem), pozwolenia na budowę, uzgodnienia z Dalkią i Eneą.
 • Przeprowadziliśmy remont części wspólnych w zakresie: wymiany tynków na elewacjach i klatkach schodowych, wymiany WLZ-ów, wymiany wszystkich instalacji na nowe, modernizacja systemu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepła wodę – instalacja węzła sieci miejskiej.
 • Koordynowaliśmy wszystkie prace wykonawcze w nieruchomości, które były zlecane oddzielny firmom (doradzaliśmy ich wybór).
 • Uczestniczyliśmy w całym procesie budowlanym, rozwiązując liczne powstałe w tym czasie problemy, związane często z wiekiem kamienicy, np. wzmacnianie stropów, zmiana układu funkcjonalnego mieszkań, wymiana rozdziałów poziomych i przyłączy przebiegających w ulicy – by wymienić tylko kilka....
 • Dokonaliśmy podziału nieruchomości i uzyskaliśmy odpowiednie zaświadczenia do wydzielenia samodzielnych lokali. Przed podziałem w kamienicy znajdowało się 14 mieszkań, po rewitalizacji 21.
 • Powstało parę bardzo ciekawych lokali dwupoziomowych poprzez połączenie ostatniej kondygnacji z kondygnacją strychową.
 • Zajęliśmy się sprzedażą nieruchomości lokalowych powstałych na skutek podziału.
 • Sprzedaliśmy również garaże i miejsca postojowe.
 • Budynek został przygotowany do oddania do użytkowania.
 • Zawiązaliśmy wspólnotę mieszkaniową.
 • Zostaliśmy zarządcami wspólnoty, wszak nikt nie znał tej nieruchomości lepiej od nas…

Wygląd nieruchomości przed remontem i modernizacją:

przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed

Obecny wygląd nieruchomości:

przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed przed

Efekt?

Prężnie działająca wspólnota właścicieli, którzy skorzystali na kupnie mieszkań. Lokale były bowiem finansowo dostępne i można je było samodzielnie zaaranżować. Kamienica odzyskała dawną świetność, a zarazem nową funkcjonalność – dostosowaną do obecnych oczekiwań mieszkańców.

Planujesz modernizację lub rewitalizację budynku? Skorzystaj z pomocy fachowców, nim pobierzesz naukę na… własnych błędach. Sprawdź, czy stać Cię na odrzucenie naszej oferty .

szukaj nieruchomosci Szukasz nieruchomości
zarzadzaj nieruchomoscia Posiadasz nieruchomość
strefa mieszkanca Strefa mieszkańca
wsparcie biznesu Wsparcie biznesu
A gdy już nabędziesz wymarzoną nieruchomość, sprawdź, czy przypadkiem też nie możemy Ci w czymś pomóc lub w czymś Ciebie wyręczyć!