Strefa mieszkańca już działa!

Nowe narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami poszczególnych...
czytaj wiecej »

Od budowy do wspólnoty

Budowa budynku mieszkalnego to jedno, ale jego funkcjonowanie jako nieruchomości przeznaczonej do zamieszkania drugie.

Nie każdy inwestor i deweloper to doświadczony zarządca, który potrafi zorganizować ten drugi etap. Nie każdy ma na tyle doświadczenia, aby przewidzieć właściwe rozwiązania eksploatacyjne, tak by jego użytkownicy komfortowo mieszkali i bezproblemowo użytkowali lokale, które nabyli. Czemu więc zarządcy nieruchomości, który ma stosowne doświadczenia nie zaprosić do współpracy jeszcze przed zakończeniem budowy? Odpowiadamy krótko: ZAPROSIĆ, by uniknąć błędów i nie utrudniać przyszłym mieszkańcom korzystania ze wspólnego dobra.

Moment zakończenia budowy, rozpoczęcia użytkowania i tworzenia się wspólnoty, która ma przejąć odpowiedzialność i zarządzanie nowymi budynkami, to moment newralgiczny. Od jakości tego przejścia będzie zależała jakość życia mieszkańców, ta zaś będzie rzutowała na opinie o deweloperze czy buduje mądre i wygodne budynki, czy nie.

Jako deweloper znasz się na budowaniu nieruchomości mieszkaniowych. My – jako zarządcy z wieloletnim i szerokim doświadczeniem – zgromadziliśmy zaś ogromną wiedzę o tym, co wpływa na dobre, efektywne i gospodarne użytkowanie i zarządzanie nową nieruchomością. Włączając nas na odpowiednim etapie budowy do współpracy (doradztwo, konsultacje, projektowanie, planowanie), zyskasz pewność niższych kosztów eksploatacji nieruchomości i mądrzejszego gospodarowania dobrem wspólnym przez przyszłych nabywców , ich zadowolenie i dobre opinie o efektach swojej pracy.

  • Czy pomyślałeś o tym, gdzie powinny się znajdować liczniki mierzące dostawę ciepła do lokali i dlaczego?
  • Czy przewidziałeś instalację wodną na zewnątrz budynków, która umożliwi pielęgnacje terenów zielonych, które na wizualizacji Twojego osiedla reklamują nieruchomość, a potem mają sprawiać, że wybudowana przez Ciebie nieruchomość będzie dosłownie kwitnąć?
  • A co z miejscem na śmietnik? Czy naprawdę niektórzy mieszkańcy Twojej nieruchomości muszą go mieć pod oknami?
  • Czy dozorca lub firma sprzątająca będzie miała miejsce, w którym będzie dostęp do ciepłej wody, aby zadbać o czystość?
  • Czy odpowiesz precyzyjnie na pytanie potencjalnych kupujących o to, jakie będą koszty eksploatacyjne i koszty dostawy mediów, gdy nabędą (bo często jest ważna informacja dla skalkulowania zdolności kredytowej)?

Zapraszamy do rozmów i współpracy przez zakończeniem inwestycji deweloperskich.

Zapobieganie jest łatwiejsze i tańsze niż zmienianie i naprawianie.
 


szukaj nieruchomosci Szukasz nieruchomości
zarzadzaj nieruchomoscia Posiadasz nieruchomość
strefa mieszkanca Strefa mieszkańca
wsparcie biznesu Wsparcie biznesu
A gdy już nabędziesz wymarzoną nieruchomość, sprawdź, czy przypadkiem też nie możemy Ci w czymś pomóc lub w czymś Ciebie wyręczyć!