Strefa mieszkańca już działa!

Nowe narzędzie komunikacji pomiędzy mieszkańcami poszczególnych...
czytaj wiecej »

Dodatki mieszkaniowe także w budynkach Wspólnot Mieszkaniowych

Problemy finansowe mogą się zdarzyć każdemu. Utrata pracy, nieoczekiwane wydatki, mogą zachwiać budżetem rodzinnym. Aby wspomóc osoby i rodziny w trudnej sytuacji stworzono system urzędowych dopłat, są to między innymi  dodatki mieszkaniowe i zryczałtowany dodatek energetyczny.

Panuje przekonanie że dodatki mieszkaniowe otrzymać mogą tylko najemcy lokali nie zaś osoby które posiadają własne mieszkanie np. we wspólnocie mieszkaniowej, ale to przekonanie jest błędne.

Dodatek mieszkaniowy jest formą pomocy przeznaczoną dla osób spełniających łącznie trzy warunki tzn. posiadają tytuł prawny do lokalu, spełniają kryterium dochodowe, zamieszkują lokale mieszkalne spełniające kryterium metrażowe.

Kryterium tytułu prawnego do lokalu spełniają m.in. osoby które najmują lub podnajmują lokal mieszkalny; które zamieszkają  w lokalach mieszkalnych, do których przysługuje im spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego; które zamieszkują w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach, stanowiących ich własność , a także właścicielom samodzielnych lokali mieszkalnych.

Uzyskanie dodatku mieszkaniowego może pomóc w bieżących opłatach na rzecz Twojej wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

Szczegółowe informacje w sprawach dodatków mieszkaniowych można uzyskać m.in. w Poznańskim Centrum Świadczeń tel. 61 646 33 44.

Jeśli mieszkasz w budynku zarządzanym przez Nieruchomości Wielkopolski to Twój zarządca chętnie pomoże Ci w zgromadzeniu dokumantacji niezbednej do uzyskania dodatku mieszkaniowego.

 

NW 2014-04

 


szukaj nieruchomosci Szukasz nieruchomości
zarzadzaj nieruchomoscia Posiadasz nieruchomość
strefa mieszkanca Strefa mieszkańca
wsparcie biznesu Wsparcie biznesu
A gdy już nabędziesz wymarzoną nieruchomość, sprawdź, czy przypadkiem też nie możemy Ci w czymś pomóc lub w czymś Ciebie wyręczyć!